Hurdanızı satmak mı istiyorsanız!

Hemen Bizi arayın!

İşlevsel olarak kullanım ömrünü tamamlamış ve kullanılamaz hale gelen motorlara motor hurdası adını vermekteyiz. Motorlar farklı görevleri yerine getirmek için üretilmiş elektrik enerjisine gereksinim duyan parçalardır. Kullanım süresi oldukça uzun vadelidir bu yüzden hurdacılık sektöründe de yaygın olarak değerlendirilir. İçeriğindeki materyaller sebebiyle değerlidir. Motorun gövde kısmında geri dönüşüm için değerli olan kablolar ve uygun devre yer almaktadır.

Motorun Üretiminde Kullanılan Malzemeler Nelerdir?

Isıya dayanıklı olması ile bilinen motorların üretiminde alüminyum ve çelik gibi metal olan malzeme alaşımının kullanımı oldukça yaygındır. Ancak farklı materyallerden üretilen motorlar da piyasada mevcuttur. Motorların daha fazla ısıya dayanıklı olması için alaşımlarda farklı metallerin belirli seviyede karıştırılması ile oluşan opsiyonlar da mevcuttur.

Elektrikli Motor Hurdası Alan Yerler

Piyasada ısıya dayanıklı motorlar olduğu gibi yüksek basınçlı ve problemsiz çalışan motorlar da mevcuttur. Bu motorların tüketiminde kullanılan malzemelerin sürdürülebilir enerjinin sağlanması açısından geri dönüştürülmesi çok önemlidir. Hurdacılar, çalışır durumda olmayan motorları değerlendirmek için geri dönüşüm ile tekrar kullanılabilir hale getirir. Bu yüzden motor hurdası alan yer hem doğaya hem de ekonomi alanına büyük katkı sağlar. Neredeyse her hurdacı elektrikli motorların değerinin yüksek olduğu için alım ve satım işlemlerini gerçekleştirir.

Kayseride Hurdacılar, işlevselliği yitirmiş durumdaki elektrikli motor hurdası alır ve profesyonel bir şekilde değerlendirir. En güvenilir ve işin uzmanı olan kişiler tarafından adresinize gelerek hurdalarınıza değerinde fiyatlar sunar.

Motor Hurdası Nerelerde Bulunur?

Motor evimizde kullandığımız robot aletlerinde, araçlarımızda, fabrikalarda ve daha sayamadığımız birçok yerde karşımıza çıkan bir aygıttır. Motorun hurdası ise genellikle motor fazlalığının olduğu yerlerde yani fabrika gibi ortamlarda veya tesislerde bulunmaktadır. Bununla birlikte, otomotiv sanayi, beyaz eşya servisleri gibi üretim alanlarında da motor hurdası bulunmaktadır.

Hurda Firması Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Elinizde olan hurda motor parçalarını değerlendirmek için iyi bir hurda firması seçmenizde yarar vardır. Hurdaları geri dönüşüme kazandırmayı amaçlamayan hiçbir firmaya hurdalarınızı satmamalısınız. Hurda firması seçerken dikkat etmeniz gerekenler;

  • Güvenilir olması,
  • Verilen hizmetlerin çeşitliliği,
  • Satılacak hurdanın değerinin hesaplanması,
  • Hurdaların geri dönüşümünün yapılması,
  • Hurdaların çeşitleri ve özelliğine göre değer hesaplanması.

“Kayseride Hurdacılar” Neden Tercih Edilmeli?

Güvenilirliği ilke edinmiş firmamız, uzun yıllardır hurdacılık sektöründe profesyonel hizmet vermektedir. Neredeyse aklınıza gelebilecek her malzemenin hurdasını satın alıyor ve yeniden kazandırıyoruz. Çevre bilincine sahip ve geri dönüşüm faaliyetlerimiz ile de ön plana çıkmayı başarmış bir firmayız.

Motor hurdası fiyatlarını prosedürlere dayanarak değerlendiriyor ve memnuniyet garantili fiyatlar sunuyoruz. Bununla birlikte, Türkiye’nin Kayseri, Sivas, Niğde, Yozgat ve Nevşehir illeri kapsamında hizmet vermekteyiz. Hakkımızda daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

 

 

Uzun süredir kullanılmayan her şey hurdadır aslında! Kullanılmayan, atıl durumda duran ve geri dönüştürülme niteliği olan her türlü metali bu dönüşüme dahil etmek, hem hurdadan para kazanılmasına, hem geri dönüşüm sektörünün çalışmasına ve istihdam alanı oluşturmasına hemde sağlanan geri dönüşüm ile öz kaynaklarımızın verimli kullanılması neden olmaktadır.

Bu noktalardan bakıldığında; her türlü hurdacılık veya geniş anlamda geri dönüşüm hizmeti kutsal bir görevdir. Hele de her geçen gün yeraltı kaynaklarını süratle tükettiğimiz günümüzde, çocuklarımıza miras bırakabileceğimiz sağlıklı bir çevre ve doğanın varlığından söz etmenin mümkün olmadığı günümüzde!

Geridönüşüm ile hizmete kazandırdığımız her nevi hurda demir, hurda bakır, hurda kablo, hurda motor, hurda alüminyum, hurda çinko, hurda sarı yada hurda pirinç, hurda kurşun, hurda makina ve hurda kompozit ürünlerine ham madde oluşturduğundan, yer altı kaynaklarının daha az kullanılmasına neden olmaktadır.

Hurdacılık ve Geri dönüşüm neden önemlidir?
– 1) Doğal kaynaklarımız korunur.
– 2) Enerji tasarrufu sağlanır.
– 3) Doğaya zarar veren atık miktarı azalır.
– 4) Geri dönüşüm geleceğe ve ekonomiye yatırım demektir

TÜM BUNLARIN ÖTESİNDE GERİ DÖNÜŞÜM DOĞAL KAYNAKLARIN EN VERİMLİ ŞEKİLDE KULLANILMASINI SAĞLAYARAK, GELECEK KUŞAKLARA POTANSİYEL KAYNAKLARIN MÜMKÜN OLABİLEN EN FAZLA MİKTARINI BIRAKABİLECEK EN ÖNEMLİ KATI ATIK YÖNETİM BİÇİMİDİR.

banner-hurdacilar

Hizmetlerimiz

Hizmet Bölgeleri

WordPress Uzmanı: Buğra Yazar