Kayseri Hurda Akü Alımı

  1. Anasayfa
  2. Hurda
  3. Kayseri Hurda Akü Alımı
hurdanizi_nakit_aliyoruz_1
hurdanizi_ucretsiz_tasiyoruz_2
724_iletisim2

Hurdanızı satmak mı istiyorsanız!

Hemen Bizi arayın!

Hurda Akü Alımı

Asıl adı akümülatör olan ancak halk arasında akü olarak bilinen akümülatörler, günlük hayatı kolaylaştıran elektronik devre parçalarıdır. Akü sayesinde araçlara ilk hareketi verilir ve motorun çalışması sağlanır. Ancak akü zaman içerisinde kullanılamayacak veya işlevini kaybetme aşamasına geldiğinde hurda akü halini alır. Hurda akü alımı yapan çok sayıda hurda firmaları mevcuttur.  Bu süreçte hurdacılar tarafından aküler satın alınır ve geri dönüşüm için fabrikalara teslim edilir.

Bunların yanı sıra aküler pek çok farklı alanlarda da kullanılan değerli ürünlerdir. Akülerin üretim süreci sırasında doğaya zararlı maddeler yayıldığı için üretiminin daha az yapılması gerekmektedir ve geri dönüşüme daha fazla akü ürününün kazandırılması gerekir. Böylece doğaya karşı daha az zarar verilmiş olur. Bununla birlikte hurdacıların akümülatörlere fazla değer vermesinin sebebi akülerin içerisinde bulunan kurşun madenidir. Bu yüzden satın alma aşamasında her zaman yüksek fiyatlar verilir.

Hurda Akü ve Geri Dönüşümü

Hurda akü alımı gerçekleştikten sonra atık konumuna giren aküler geri dönüşüme gönderilir. Burada çekiçlerin kuvveti ile ezilir ve parçalara ayrılır. Süzülen kurşun ve asit karışımı kimyasalların da kullanımı ile sağlanır. Daha sonra bu karışım bir kazana aktarılır ve orada bekletilir. Bekletilen karışım dibe çöktüğü için içerisindeki plastik yüzeyde kalır. Bu şekilde aküyü meydana getiren kurşun ve plastik ayrılır. Bu durumda akü parçaları geri dönüşüm sürecine girer ve farklı eşyaların yapımında kullanılır.

Hurda Akü Çeşitleri

Hurdacılar hurda akü alımı yapmak için elinizdeki hurdaların çeşitlerini bilmesi gerekir. Sizin de aynı şekilde satışını yapacağınız hurdanın çeşitlerini bilmeniz gerekmektedir bu sayede fiyatlar konusunda sizin için daha faydalı olur. Bu çeşitler;

  • Alkalik,
  • Kurşunlu,
  • Çinko,
  • Gümüşlü,
  • Nikel kadmiyum,
  • Kurşun kalsiyum.

Hurda Akü Fiyatları

Hurda akü fiyatları ve hurda akü alımı hakkında detaylı bilgi almak için iletişim bilgilerimizden yararlanabilirsiniz. Yıllardan beri hurda sektöründe varlığını koruyan firmamız, hurdaları sizlerden değerinde alıp onları geri dönüşüme kazandırmaktadır.

Hurda akü alan yerler arasında Kayseride Hurdacılar firması olarak yerimizi aldık. Adresinize geliyoruz ve hurdalarınızı en güncel fiyatlarla satın alıyoruz. Fiyatlar hurdanın çeşidine, ağırlığına göre değişkenlik gösterebilmektedir. Bu durumda bizimle  iletişime geçin güncel fiyatlarımızdan yararlanın. Hizmet verdiğimiz iller arasında Kayseri, Sivas, Niğde, Yozgat ve Nevşehir vardır. Daha fazla bilgi için iletişime geçin güncel hurda akü fiyatlarımızdan yararlanın.

 

Uzun süredir kullanılmayan her şey hurdadır aslında! Kullanılmayan, atıl durumda duran ve geri dönüştürülme niteliği olan her türlü metali bu dönüşüme dahil etmek, hem hurdadan para kazanılmasına, hem geri dönüşüm sektörünün çalışmasına ve istihdam alanı oluşturmasına hemde sağlanan geri dönüşüm ile öz kaynaklarımızın verimli kullanılması neden olmaktadır.

Bu noktalardan bakıldığında; her türlü hurdacılık veya geniş anlamda geri dönüşüm hizmeti kutsal bir görevdir. Hele de her geçen gün yeraltı kaynaklarını süratle tükettiğimiz günümüzde, çocuklarımıza miras bırakabileceğimiz sağlıklı bir çevre ve doğanın varlığından söz etmenin mümkün olmadığı günümüzde!

Geridönüşüm ile hizmete kazandırdığımız her nevi hurda demir, hurda bakır, hurda kablo, hurda motor, hurda alüminyum, hurda çinko, hurda sarı yada hurda pirinç, hurda kurşun, hurda makina ve hurda kompozit ürünlerine ham madde oluşturduğundan, yer altı kaynaklarının daha az kullanılmasına neden olmaktadır.

Hurdacılık ve Geri dönüşüm neden önemlidir?
– 1) Doğal kaynaklarımız korunur.
– 2) Enerji tasarrufu sağlanır.
– 3) Doğaya zarar veren atık miktarı azalır.
– 4) Geri dönüşüm geleceğe ve ekonomiye yatırım demektir

TÜM BUNLARIN ÖTESİNDE GERİ DÖNÜŞÜM DOĞAL KAYNAKLARIN EN VERİMLİ ŞEKİLDE KULLANILMASINI SAĞLAYARAK, GELECEK KUŞAKLARA POTANSİYEL KAYNAKLARIN MÜMKÜN OLABİLEN EN FAZLA MİKTARINI BIRAKABİLECEK EN ÖNEMLİ KATI ATIK YÖNETİM BİÇİMİDİR.

banner-hurdacilar

Hizmetlerimiz

Hizmet Bölgeleri

WordPress Uzmanı: Buğra Yazar