Hurdanızı satmak mı istiyorsanız!

Hemen Bizi arayın!

Alüminyum kolayca bulunan, dayanıklılık derecesi yüksek bir elementtir ve elementler arasında oldukça popülerdir. Bununla birlikte, hurda sektörü içerisinde de en çok alımı ve satımı gerçekleştirilen hurda türü alüminyum hurdasıdır. Hurda alüminyum, ayırt edilmeksizin her hurdacı tarafından toplanır ve değerlendirilir. Kayseride Hurdacılar firması olarak, hurda alüminyum alım satım süreçleri ile yakından ilgileniyor ve yüksek fiyatlar teklif ediyoruz.

Geri dönüşümde, en önemli maden hurdanın bakır olduğu düşünülse de en yaygın ve en dönüştürülebilir ürünün hurda alüminyum olduğu bilinmektedir. Sektörde yaygın olarak bulunması ve çeşidinin birden fazla olması bu elementi oldukça popüler hale getirmiş ve bu kadar yaygın olarak kullanılması çok sayıda çeşidini de beraberinde getirmiştir.

Alüminyum Hurda Çeşitleri

Evinizde ya da iş yerinizde paraya çevirmek istediğiniz hurdalarınız varsa ve bu hurdaların alüminyum olduğunu fark ettiyseniz önce çeşitlerine bir göz atmalısınız. Elinizdeki hurdanın cinsini ayrıştırma yapabilmeniz için önemlidir.

Piyasada çok çeşitli türler vardır;

  1. Sert (Kalın) Alüminyum

Bu tür alüminyum geri dönüşümü ve eritimi zor olduğu için sektörde diğer maddelere göre daha düşük fiyatlar ile paha biçilmektedir. Çoğunlukla araç motorlarının muhafazasını üstlenir.

  1. Profil Alüminyum

Profil alüminyum genellikle mimaride, asansör kapılarında, tavan, pencere gibi dekorasyon ürünlerinde kullanılır. Sebebi ise çelik ve demir gibi yapılarda oldukça sağlam olmasıdır.

  1. Radyatör Alüminyum

Alüminyum radyatör evlerde, iş yerlerinde ve binaların iç kısımlarında kullanılan bir ısıtma ürünüdür.

  1. Alüminyum Levha

Alüminyum levha, demir çelik endüstrisinin bel kemiğidir. İnsan yaşamının pek çok alanında kullanılır ve oldukça dayanıklıdır. Sac dayanıklılığından dolayı üretim ve kullanımda yaygınlaşmıştır.

  1. Kutu ve Tas Tabak Alüminyum

İnsan ihtiyaçlarından ortaya çıkan tas tabak ve kutu malzemeleri gündelik yaşam için alüminyuma şekil verilmesi sonucunda oluşmuştur. Çaydanlık, tencere, tava, kova gibi materyaller örnek gösterilebilir. Kutu malzemeler için ise içecek kutularını örnek verebiliriz.

  1. Jant ve Tel Alüminyum

Hurda alüminyum piyasasının en değerlileridir. Jant ve tel saf hale yakındır bu yüzden oldukça değerlidir. Jant araç tekerlek sisteminde kullanılırken tel alüminyum ise her türlü üretim aşamasında kullanılmaktadır.

Genellikle alüminyum türlerine göre hurda fiyatları da değişiklik göstermektedir.

Alüminyum Hurdanın Geri Dönüşümü

Dünyada üretilmiş olan alüminyumun neredeyse %75’i geri dönüşümden piyasaya kazandırılmıştır. Alüminyum hurda geri dönüşümde, ilk üretim sürecinde harcanılan enerjiye göre neredeyse %95 tasarruf edilerek yeniden kullanıma hazır hale getirilmiştir. Bu, alüminyumun çevre dostu olduğunun bir göstergesidir.

Sonuç olarak, hurda alüminyumun geri dönüşümü bizler için ve tüm dünya için büyük önem taşımaktadır. Alüminyum geri dönüşüm sürecinin gerçekleşebilmesi için hurda alüminyumlar, önce yürüyen bantlara yerleştirilir. Daha sonra büyük bir mıknatıs yardımıyla içerisindeki metal parçalar ayrıştırılır. Ardından yıkama işlemi gerçekleştirilir, bundan sonraki süreçte ise pres makinaları küçük parçalara ayırır ve eritme ocaklarına götürür. Burada tamamen sıvı haline giren alüminyum kaplara dökülür ve külçe haline getirilir. Bu sayede elementin ham elde edilmesi daha da kolay bir hal alır. Buradaki ham alüminyum ise yeni ürün oluşturulması için fabrikalara dağıtılır. Bu süreç geri dönüşümün bir döngüsüdür ve bunun sonucunda alüminyum geri dönüştürülerek yeniden piyasaya sürülür.

Hurda Alüminyum Fiyatları

Alüminyum kolay eriyen bir metal olduğu için çok fazla tercih edilmektedir. Hurda alüminyum fiyatları 2022 yılında fazlasıyla artış göstermiştir. Fiyatlar, hurdanın içerisindeki alüminyum miktarına göre de belirlenmektedir. Bu alanda uzmanlaşmış kişiler, hurda içerisindeki alüminyumları ve diğer metalleri ayrıştırırlar ve buna göre de alüminyum hurda fiyatı belirlenir. Bu fiyat belirlenmesinde hurda alüminyum kilosu da ayrıca önem taşımaktadır. Tüm hurdalarda olduğu gibi kilo analizi yapılır ve buna göre ortaya bir alış fiyatı çıkar.

Kayseride Hurdacılar markası olarak, Kayseri, Sivas, Niğde, Nevşehir, Yozgat şehirleri kapsamında profesyonel bir şekilde hizmet vermekteyiz. Fiyatlarımız her geçen gün güncellenmektedir, tekliflerimizden yararlanmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Sektörde kazandığımız tecrübe ile hurdanızı en iyi şekilde ve en güncel fiyatlar ile değerlendiriyoruz. Büyük küçük demeden hurdalarınızı bizimle değerlendirebilirsiniz! Geri dönüşüm ile doğal kaynakların en verimli şekilde kullanılmasını sağlayarak, doğaya zarar veren atık miktarını tamamen ortadan kaldırmayı hedefliyoruz. Bizimle iletişime geç, doğa için siz de bir adım atın.

 

 

Uzun süredir kullanılmayan her şey hurdadır aslında! Kullanılmayan, atıl durumda duran ve geri dönüştürülme niteliği olan her türlü metali bu dönüşüme dahil etmek, hem hurdadan para kazanılmasına, hem geri dönüşüm sektörünün çalışmasına ve istihdam alanı oluşturmasına hemde sağlanan geri dönüşüm ile öz kaynaklarımızın verimli kullanılması neden olmaktadır.

Bu noktalardan bakıldığında; her türlü hurdacılık veya geniş anlamda geri dönüşüm hizmeti kutsal bir görevdir. Hele de her geçen gün yeraltı kaynaklarını süratle tükettiğimiz günümüzde, çocuklarımıza miras bırakabileceğimiz sağlıklı bir çevre ve doğanın varlığından söz etmenin mümkün olmadığı günümüzde!

Geridönüşüm ile hizmete kazandırdığımız her nevi hurda demir, hurda bakır, hurda kablo, hurda motor, hurda alüminyum, hurda çinko, hurda sarı yada hurda pirinç, hurda kurşun, hurda makina ve hurda kompozit ürünlerine ham madde oluşturduğundan, yer altı kaynaklarının daha az kullanılmasına neden olmaktadır.

Hurdacılık ve Geri dönüşüm neden önemlidir?
– 1) Doğal kaynaklarımız korunur.
– 2) Enerji tasarrufu sağlanır.
– 3) Doğaya zarar veren atık miktarı azalır.
– 4) Geri dönüşüm geleceğe ve ekonomiye yatırım demektir

TÜM BUNLARIN ÖTESİNDE GERİ DÖNÜŞÜM DOĞAL KAYNAKLARIN EN VERİMLİ ŞEKİLDE KULLANILMASINI SAĞLAYARAK, GELECEK KUŞAKLARA POTANSİYEL KAYNAKLARIN MÜMKÜN OLABİLEN EN FAZLA MİKTARINI BIRAKABİLECEK EN ÖNEMLİ KATI ATIK YÖNETİM BİÇİMİDİR.

banner-hurdacilar

Hizmetlerimiz

Hizmet Bölgeleri

WordPress Uzmanı: Buğra Yazar