Hurdanızı satmak mı istiyorsanız!

Hemen Bizi arayın!

Hurda demir, Türkiye’de en çok bulunan hurda türlerinden biridir. Kayseri Demir hurdası eğilip bükülmüş kullanılmayan, çivilerin, inşaat atıklarından arta kalan ve evde kullanmadığımız demir malzemelerin çöpe atılmasıyla hurda halini alır. Çok amaçlı metal bir malzeme olması ve bununla birlikte diğer metal malzemelere göre daha ucuz olması sebebiyle birçok alanda değerlendirilmektedir.

Hurda Demirin Geri Dönüşümdeki Yeri

Geri dönüşüm, artık kullanmadığımız “geri dönüştürülebilir” malzemelerin, belirli işlemlerden geçerek hammadde olarak üretime tekrar kazandırılması işlemine denir. Bu hem ekonomiye hem doğaya hem de insanlığa oldukça fayda sağlamaktadır. Geri dönüşüm süreci farklılık gösterir. Bu farklılıklar ürünlerin türlerine göre değişiklik gösterir. Hurda demirin geri dönüşüm süreci aşağıdaki gibidir;

  1. TOPLAMA

Demir hurda değeri yüksek hurda olduğu için diğer hurdalardan farklıdır. Bu nedenle oldukça fazla hurda demir bulunmakta ve toplanmaktadır.

  1. SINIFLANDIRMA

Bu adım demirin hurda metal veya çok malzemeli atıklardan uzaklaştırılmasını içerir. Bu ayırma işleminde mıknatıslar yardımcı olur ve sınıflandırma işlemi yapılır.

  1. İŞLEME

Burada malzemeler işleme tabii tutulur. Eritme işlemine temiz olarak yollanması için kırıcı ile inceltilir ve hassas ayırma yapılır. Daha sonra eritme işlemine geçilir.

  1. ERİTME İŞLEMİ

İşlem adımından sonra ürün bir fırına alınır. Burada fırının ısı derecesine ve metalin hacmine bağlı olarak eritme işlemi birkaç dakika ya da birkaç saat sürebilir.

  1. KULLANIMA HAZIR

Eritme işlemi sonrası ürün soğutulur ve kullanıma hazır hale gelir. Bu süreçte yeni ürünlerin hammaddesi fabrikalara taşınır.

En Çok Rağbet Gören Demir Hurdaları Nelerdir?

  • Dkp Demir: ağırdır ve kalındır. Metal hurdalar arasında en kalitesidir.
  • Ekstra Demir: her türlü demir parçalarını kapsar.
  • Toplama Demir: tüm hurda demirlerin toplandığı hurda türüdür.
  • Demir Talaşı: Metal parçalar işlenirken yüzeyinden aşınarak saçılan parçalardır.

Hurda Demir Fiyatları

Hurda demir fiyatları bölgeden gölgeye ve hurdanızın kalitesine göre değişiklik gösterir. Bölgenizdeki faaliyetlere göre demir bulunmuyorsa veya nadir bulunuyorsa, hurda demirin fiyatı pek tabii artış gösterebilir. Bununla birlikte hurdanızın kalitesi de önemlidir. Piyasadaki hurda demirin kalitesi artış gösterdikçe değeri daha fazla artar ve piyasada çok talep görür. Demir hurda fiyatı 2022 için iletişime geçin.

Eğer elinizde veya iş yerinizde hurda demirleriniz varsa bunları hurda firmalarına gönül rahatlığı ile teslim edebilirsiniz. Değerinde bir fiyat biçilmesini istiyorsanız mutlaka detaylı bir şekilde hurda firması araştırmalısınız. Çünkü firmalar yalnızca hurdalarınızı satın almaz aynı zamanda onları geri dönüşüme kazandırır. Bu doğa için çok kıymetlidir. Kayseride Hurdacılar firması olarak tüm hurdalarınızı profesyonel bir şekilde değerlendiriyoruz. Hizmet verdiğimiz iller arasında Kayseri, Sivas, Niğde, Yozgat ve Nevşehir vardır. Bu adreslerde ikamet eden tüm müşterilerimizin adreslerine giderek hurdalarına güncel hurda fiyatları biçiyoruz ve satın alma işlemini gerçekleştiriyoruz.

 

Uzun süredir kullanılmayan her şey hurdadır aslında! Kullanılmayan, atıl durumda duran ve geri dönüştürülme niteliği olan her türlü metali bu dönüşüme dahil etmek, hem hurdadan para kazanılmasına, hem geri dönüşüm sektörünün çalışmasına ve istihdam alanı oluşturmasına hemde sağlanan geri dönüşüm ile öz kaynaklarımızın verimli kullanılması neden olmaktadır.

Bu noktalardan bakıldığında; her türlü hurdacılık veya geniş anlamda geri dönüşüm hizmeti kutsal bir görevdir. Hele de her geçen gün yeraltı kaynaklarını süratle tükettiğimiz günümüzde, çocuklarımıza miras bırakabileceğimiz sağlıklı bir çevre ve doğanın varlığından söz etmenin mümkün olmadığı günümüzde!

Geridönüşüm ile hizmete kazandırdığımız her nevi hurda demir, hurda bakır, hurda kablo, hurda motor, hurda alüminyum, hurda çinko, hurda sarı yada hurda pirinç, hurda kurşun, hurda makina ve hurda kompozit ürünlerine ham madde oluşturduğundan, yer altı kaynaklarının daha az kullanılmasına neden olmaktadır.

Hurdacılık ve Geri dönüşüm neden önemlidir?
– 1) Doğal kaynaklarımız korunur.
– 2) Enerji tasarrufu sağlanır.
– 3) Doğaya zarar veren atık miktarı azalır.
– 4) Geri dönüşüm geleceğe ve ekonomiye yatırım demektir

TÜM BUNLARIN ÖTESİNDE GERİ DÖNÜŞÜM DOĞAL KAYNAKLARIN EN VERİMLİ ŞEKİLDE KULLANILMASINI SAĞLAYARAK, GELECEK KUŞAKLARA POTANSİYEL KAYNAKLARIN MÜMKÜN OLABİLEN EN FAZLA MİKTARINI BIRAKABİLECEK EN ÖNEMLİ KATI ATIK YÖNETİM BİÇİMİDİR.

banner-hurdacilar

Hizmetlerimiz

Hizmet Bölgeleri

WordPress Uzmanı: Buğra Yazar